CHP’nin Hamas karmaşası… Dün destek bugün köstek

  • Haber7 – ÖZEL

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Hamas’ın terör örgütü olmadığına ilişkin sözlerine CHP yönetimi sessiz kalırken, CHP liderliğine soyunan Özgür Özel tepki gösterdi. Özel, Hamas’ın terör örgütü olduğunu savundu. Ancak CHP’nin yakın geçmişteki Hamas politikası, bugün takındıkları tavır ile örtüşmediği gözler önüne serildi.

HAMAS’I CHP’DE AĞIRLADILAR, AYNI SAFTA MİTİNGDE YER ALDILAR

CHP’nin günümüzde kurmay düzeyde terör yaftası vurduğu Hamas’la yakın ilişki kurduğu, Hamas liderini genel merkezde ağırladığı ortaya çıktı. CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun Hamas Siyasi Büro Lideri İsmail Haniyye ile ikili görüşme gerçekleştirdiği öğrenildi. Bununla yetinmeyen Kemal Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile birlikte katıldığı Kudüs mitinginde üst düzey Hamas yetkilisiyle aynı safta oturduğu kaydedildi. Kılıçdaroğlu ile İmamoğlu’nun boy gösterdiği Kudüs mitinginde, Hamas lideri Haniyye’nin canlı konferans yoluyla konuşma yaptığı kaydedildi.

KILIÇDAROĞLU’NU FİLİSTİNE DAVET ETTİ

Geçmişte Hamas Lideri İsmail Haniye ile birebir görüşme gerçekleştiren, Büyük Kudüs Mitinginde Filistin atkısı ile katılım sağlayanda aynı CHP’ydi.

4 Ocak 2012 tarihinde Hamas Lideri İsmail Haniye CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu CHP Genel Merkezinde ziyaret etmiş ve uzun süren bir toplantı gerçekleştirmişlerdi.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun ev sahipliğinde Genel Merkezde gerçekleştirilen görüşmede İsmail Haniyye’nin Kılıçdaroğlu’nu Filistine davet ettiği de öğrenilmişti.

Dönemin CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu görüşme hakkında basına yaptığı açıklamalarda Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Filistin’i bağımsız bir devlet olarak görmek istediğini belirtmişti.

“FİLİSTİN’İN MÜCADELESİNİ DESTEKLİYORUZ”

Loğoğlu, görüşmeye ilişkin şu bilgileri paylaşmıştı:

HAMAS’LA BİRLİKTE MİTİNG

8 Şubat 2020 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilen Büyük Kudüs Mitinginde ise Kemal Kılıçdaroğlu ve Ekrem İmamoğlu başta olmak üzere birçok CHP’li isim mitinge katılım sağlamıştı. Davetliler arasında İsmail Haniye de bulunuyordu ancak kendisi bir video mesaj ile katılım sağlayabilmiş yerine Hamas’ın Kudüs sorumlusu Musa Akkari katılım sağlamıştı. Kemal Kılıçdaroğlu mitingde yaptığı konuşmada; kalbimiz Kudüs için atıyor” demişti.

Kılıçdaroğlu, şöyle konuşmuştu:

________________

HANGİSİ CHP?

Geçmişte Hamas’ın davasını doğru bulan ve destekçisi olduğunu belirten CHP bugün ise terörist olarak gördüklerini söyledi. CHP Grup Başkanı Özgür Özel yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Hamas için söylediği sözleri utanç verici olduğunu belirterek şunları ifade etmişti.

____________

İSRAİL ÖRGÜT OLABİLİR ANCAK HAMAS TERÖR ÖRGÜTÜ DEĞİLDİR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 25 Ekim’deki partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmasında , “Ey İsrail sen bir örgüt olabilirsin, Batı’nın sana borcu çok, ama Türkiye’nin sana borcu yok. Hamas bir terör örgütü değil, topraklarını korumaya çalışan bir kurtuluş ve mücahitler grubudur.” ifadelerini kullanmıştı

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x