Muhammed Yakut’un eşi ve oğlu serbest bırakıldı

Seçim öncesinde Youtube üzerinden hükümet aleyhinde yaptığı yayınlar ile gündeme gelen ve kırmızı bültenle aranan Muhammed Yakut, İspanya’nın Santander kentinde polis tarafından yakalanmıştı. İspanya’dan iadesi istenen Muhammed Yakut’un eşi ve oğlu, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Sosyal medyada suç içerikli paylaşımları nedeniyle hakkında kırmızı bülten kararı çıkarılan Muhammed Yakut’un eşi ve oğlu, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında gözaltına alındı. İfadede hiçbir suçlamayı kabul etmeyen Muhammed Yakut’un eşi ve oğlu, işlemlerin tamamlanmasının ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Habertürk’ten Ceylan Sever’in haberine göre, polis takibe aldığı Muhammed Yakut’un eşinin, buluştuğu kişilerden 100 ila 200 bin dolar arasında elden para aldığı belirlendi.

Yakut’un eşi ve oğluna, HTS kayıtlarına göre ortak sinyal verdikleri zamanlarda Muhammed Yakut’un yayınladığı bu videolar için birlikte hareket edip etmedikleri soruldu.

İfadede hiçbir suçlamayı kabul etmeyen Muhammed Yakut’un eşi ve oğlu, işlemlerin tamamlanmasının ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir