Xiaomi 14 Ultra’nın çıkış tarihi sonunda netleşti

Geçtiğimiz yıl Xiaomi, 13 Ultra modelini Nisan ayında Çin’de piyasaya sürmüştü. Bu sene ise Xiaomi 14 Ultra modelinin selefine göre daha erken bir tarihte, Şubat ayında tanıtılacağı yönünde güçlü işaretler var. Şirket yöneticilerinden gelen bazı açıklamalar ve güvenilir kaynaklardan gelen duyumlar, bu iddiaları destekler nitelikte.

Xiaomi 14 Ultra‘nın öne çıkan özellikleri arasında Leica Summilux lens ile donatılmış kamerası bulunuyor ve bu kamera f/1.63 ile f/4.0 arasında değişen bir diyafram aralığına sahip olacak. Cihazın ana kamerası olarak bilinen LYT-900, 50 megapiksellik bir sensöre sahip ve bu sensör bir inç boyutunda. Ayrıca, cihazın 50 megapiksellik periskop telefoto kamerası 120 mm’ye kadar odak uzunluğu sunacak. Dört kameradan oluşan sistemde ayrıca 50 megapiksellik bir ultra geniş açı lensi ve bir telefoto kamera daha bulunuyor. Cihazın diğer kamera özellikleri hakkında kesin bilgiler henüz paylaşılmamış olsa da, bazı raporlar Xiaomi 14 Ultra’nın ekran altı bir kameraya sahip olabileceğini öne sürüyor.

Xiaomi 14 Ultra’nın çıkış tarihi sonunda netleşti

Donanım tarafında Xiaomi 14 Ultra, Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ile güçlendirilecek ve iki yönlü uydu bağlantısını destekleyecek. Cihazı, 50W kablosuz ve 90W kablolu şarj desteğine sahip 5,180mAh kapasiteli bir pil besleyecek. Tasarım açısından büyük yenilikler beklenmese de, cihazın mavi, turuncu ve siyah olmak üzere farklı renk seçenekleriyle piyasaya sürülmesi planlanıyor. Mavi renk seçeneği cam bir arka panele, diğer iki renk seçeneği ise silikon bir kaplamaya sahip olacak.

Xiaomi 14 Ultra‘nın, Şubat sonunda düzenlenecek olan MWC 2024 teknoloji fuarında tanıtılması muhtemel görünüyor. Aynı etkinlikte Xiaomi Pad 7 serisinin de tanıtılması bekleniyor. Bu bilgiler, teknoloji dünyasında büyük bir heyecan yaratmış durumda ve Xiaomi’nin yeni amiral gemisi modelinin ne gibi yenilikler getireceği merak konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x