‘Moana 2’ geliyor ve Disney’in minik ipuçlarına sıkı sıkıya sarılıyoruz

Disney’in bu konuda paylaştığı küçük detaylar, izleyicilerin merakını daha da artırıyor ve devam filmi hakkında yapılan her açıklama, film severlerin beklentilerini yükseltiyor. ‘Moana’nın büyüleyici dünyasına geri dönüş, macera ve eğlence dolu yeni bir yolculuğun habercisi.

Uzun süredir suyun kenarına bakıp duruyoruz, hatırlayabildiğimiz kadarıyla hep, Disney’in Moana’sının muhteşem macerasının bir devamının olup olmayacağını gerçekten bilemedik. Çarşamba günü yapılan şirketin kazanç çağrısında, birkaç az iyi haberin yanı sıra, 2016 filmine devam niteliğindeki Moana 2‘nin geleceği duyuruldu. Devam filmi, sinemalarda 27 Kasım’da gösterime girecek.

Çağrıda, CEO Bob Iger, Moana 2‘nin orijinalde şirketin akış platformu Disney+ için bir TV dizisi olarak geliştirildiğini, ancak şirketin bunun yerine bir sinema filmi olarak yayınlamaya karar verdiğini belirtti. Popülerlik, Moana’nın yanında yer alıyor; zira Iger, orijinal filmin Disney+’ta 1 milyar akışı geçtiğini ve 2023 yılında ABD’de herhangi bir platformdaki en çok akışı yapılan film olduğunu söyledi.

Hikaye üzerine detaylar henüz çok azken, Moana 2 yine Polinezya’da geçecek ve Moana ile yarı tanrı Maui’nin yeni bir mürettebatla, muhtemelen gökyüzünün denizle buluştuğu çizginin ötesine, başka bir deniz macerasına çıkacaklarını göreceğiz. Disney’in basın açıklamasına göre, “Yol bulma atalarından beklenmedik bir çağrı alan Moana, Okyanusya’nın uzak denizlerine ve daha önce hiç karşılaşmadığı maceralar için tehlikeli, uzun süredir kayıp sulara yolculuk etmek zorundadır.”

Kadro henüz açıklanmadı, bu yüzden Mean Girls yıldızı Auliʻi Cravalho’nun Moana olarak rolünü tekrarlayıp tekrarlamayacağı ya da Dwayne Johnson’ın Maui olarak geri dönüp dönmeyeceği belirsiz. Film, orijinal filmin hikaye sanatçısı olan Dave Derrick Jr. tarafından yönetiliyor ve müzikler, Moana’da Lin-Manuel Miranda ile birlikte çalışmış olan Opetaia Foa’i ve Mark Mancina’nın yanı sıra Abigail Barlow ve Emily Bear tarafından üstleniliyor. İşte 16 saniyelik minik bir teaser; Moana’nın kıyıda durup bir deniz kabuğuna üflediğini gösteriyor:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x